Vendosni fjalën kyçe....

Autogoli i Italisë i jep Spanjës fitoren dhe kualifikimin


Spanja ka arritur të fitojë ndaj Italisë në sfidën e grupit B.

Fitorja 1-0 i jep Spanjës edhe kualifimin në fazën tjetër.

Në minutën e 55-të të ndeshjes Italia shënoi në portën e saj me anë të Calafiorit, i cili pas një krosimi të Nico Williams dërgoi topin në rrjetën e tij.

Spanja renditet e para për momentin me 6 pikë, e ndjekur nga Italia me 3 pikë dhe Shqipëria me 1 pikë po aq sa Kroacia.