Vendosni fjalën kyçe....

EURO 2024 – Danimarka e Sllovenia ndahen në barazim


Sfida mes Sllovenisë dhe Danimarkës përfundoi me rezultat 1:1, e vlefshme për grupin C në kampionatin Evropian.

Nga ky rezultat, skuadrat ndajnë pikët e tyre.

Nga Danimarka shënoi gol Christian Eriksen.

Për Slloveninë golin e barazimit e shënoi Erik Janza në minutën e 77′.

Ndërkaq gjatë ndeshjes nuk mungoi as kartoni i verdhë për të dyja ekipet.

Nga ana e Danimarkës u dënua Hjulmand, ndërsa nga ana e Sllovenisë Stojanoviqi me Celarin.