Vendosni fjalën kyçe....

Kërkon rrëzimin e vendimit të dënimit, nis procesi për Fredi Belerin, në gjyq dhe ambasadorja greke 


Nis sot procesi për kryebashkiakun Fredi Beleri. Procesi gjyqësor do të drejtohet nga treshja gjykuese e përberë nga Daniela Shirka, Ilirjana Olldashi dhe Dhimiter Lara.

Beleri u dënua me 2 vite e 6 muaj burg, për akuzën e blerjes së votave.

Në seancë ndodhet edhe ambasadorja greke në Tiranë dhe kreu i PBDNJ, Vangjel Dule. Po ashtu të pranishëm në sallë janë edhe Fredi Beleri dhe Pandeli Kokaveshi.