Vendosni fjalën kyçe....

1 i vdekur dhe të paktën 10 të plagosur nga të shtënat pas paradës së Chiefs Super Bowl në Kansas City


Një person ka vdekur dhe 10 deri në 15 persona janë plagosur nga të shtënat në Kansas City, Misuri, pas paradës dhe mitingut për fitoren e “Chefs’ Super Bowl”, thanë zyrtarët.

Numri i saktë i viktimave me armë zjarri nuk ishte i qartë menjëherë, tha shefi i policisë së qytetit të Kansas, Stacey Graves, duke e quajtur të shtënat një “tragjedi”, përcjell ABC News..

Dy të dyshuar janë dërguar në mbajtje, tha ajo.

Tre viktima janë në gjendje kritike dhe pesë janë në gjendje të rëndë, sipas Departamentit të Zjarrfikësve të Kansas City.

Të shtënat ndodhën në perëndim të Union Station, pranë garazhit, teksa tifozët e Chiefs po largoheshin, sipas policisë së Kansas City.