Vendosni fjalën kyçe....

Ironia e Vasilit: Bëmat e Ramës, Italia ndërton në Serbi fabrikë makinash, në Shqipëri sjell 30 mijë emigrantë


Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka ironizuar kryeministrin Rama lidhur me marrëveshjen e firmosur prej tij me homologen italiane Meloni për ndërtimin në Shqipëri të një kampi për pritjen e emigrantëve të paligjshëm.

Ai shkruan se ndërsa në Serbi, Italia do ndërtojë fabrikë makinash, në Shqëpëri do sjellë 30 mijë amigrantë nga Afrika.

“Marreveshje Meloni -Vuçiç Italia ne Serbi nderton Fabrike makinash.

Marreveshje Meloni Rama ndersa ne Shqiperi sjell 30 mije emigrante nga Afrika.

Keto jane gjëmat dhe bëmat e matufit global Rama.” – shkruan Vasili.