Vendosni fjalën kyçe....

Lajçak takon Escobarin dhe këshilltarët e Scholzit, Macronit, Melonit: Diskutuam për situatën në veri të Kosovës


Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me kryekëshilltarët diplomatikë Bonne, Plötner, Talo dhe Escobar. 

Gjatë takimit u diskutua mbi situatën ne veri të Kosovës si dhe për hapat për rrugën drejt normalizimit të situates aktuale.

Konsultime intensive dhe shumë thelbësore me kryekëshilltarët diplomatikë Bonne, Plötner, Talo dhe Escobar. Diskutuam hapat e ardhshëm në zbatimin e Marrëveshjes për rrugën drejt normalizimit dhe situatën në veri të Kosovës. Faleminderit për mbështetjen e plotë”,– u shpreh Lajçak në X.