Vendosni fjalën kyçe....

Shtyhet për të disatën herë seanca për inceneratorin e Elbasanit


Është shtyrë për të disatën herë seanca gjyqësore për inceneratorin e Elbasanit.

Shkak edhe kësaj here është bërë mungesa e avokatit mbrojtës të Klodian Zotos.

Lidhur me inceneratorin e Elbasanit janë pandehur ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka, ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako, Etleva Kondi, Jonida Zeqo, Pëllumb Abeshi, Bardhul Çabiri, Serafin Papa, Mirel Mërtiri, Klodian Zoto, Stela Gugallja, shoqëria ‘Albtek Energy’ sh.p.k dhe shoqëria ‘Integrated Technology Services’ sh.p.k.