Vendosni fjalën kyçe....

Meta reagon ndaj konfiskimit të “Prestige Resort”: Siguria juridike dhe e drejta për tu ankimuar në gjykata morën goditje nga Rama


Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar pas konfiskimit  të “Prestige Resort” ditën e sotme.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, Meta i cilëson si veprime hakmarrëse ndaj këtij subjekti duke shkelur çdo ligj.

Meta thotë se sot siguria juridike dhe respekti ndaj të drejtës për tu ankuar në gjykatat e vendit kanë marrë një goditje tjetër nga Edi Rama.

Kreu i PL-së përfundon postimin e tij duke shkruar se Rama nuk do e ndalë dot uraganin e zemërimit në 14 maj.

 

Postimi i Metës:

“Në këtë ditë feste të shenjtë të besimit Bektashi, por njëherazi dhe dita e festës së Demokracisë, qeveria e Edi Ramës nuk rreshti në veprimet e saj të paligjshme dhe mafioze.

Veprimet hakmarrëse ndaj Prestige Resort në shkelje të të gjithë ligjeve dhe të drejtave të njeriut, janë një sulm i hapur me një urrejtje skizofrenike jo vetëm ndaj këtij biznesi por janë një sulm ndaj pronës së çdo qytetari.

Sot, siguria juridike, respekti ndaj ligjit, respekti ndaj të drejtës për tu ankuar në gjykatat e vendit kanë marrë një goditje tjetër nga Edi Rama dhe banda e tij, të cilët kërkojnë me çdo kusht që të mbyllin gojën e mediave për të penguar thënien e së vërtetës.

Goditjet e Edi Ramës ndaj mediave shqiptare kanë qenë të vazhdueshme, por dhe provë e dëshpërimit të tij, përballë zemërimit të jashtëzakonshëm të qytetarëve ndaj tij dhe mafiozëve që e rrethojnë.

As Edi Rama dhe as një shërbëtor i tij nuk e ndal dot uraganin e zemërimit popullor, që do t’i ndëshkojë në 14 Maj për dëmet shumë të mëdha që i kanë shkaktuar Shqipërisë dhe shqiptarëve.”