Vendosni fjalën kyçe....

UEFA i heq Rusisë zhvillimin e Superkupës së Evropës, e zhvendos në Athinë


UEFA i ka hequr Rusisë të drejtën e pritjes për Superkupën Evropiane të fillimit të sezonit, për shkak të luftës në Ukrainë.

Qyteti i Kazanit do të organizonte ndeshjen mes fituesve të Champions League dhe Europa League të këtij sezoni

Për shkak të konfliktit mes dy vendeve fqinje, UEFA ka vendosur ta zhvendosë ndeshjen në stadiumin Georgios Karaiskakis – shtëpia e Olimpiakosit – në Athinë.