Vendosni fjalën kyçe....

Klodiana Lala: Grabitja e qindra mijëra eurove dhe bizhuterive nga nënë e bir, pronarja e banesës ish-shefja e kabinetit të Ahmetajt si zv/kryeministër


Detaje të reja janë zbuluar nga grabitja e një banese në Tiranë ku është zbardhur edhe identiteti i pronares ku u krye grabitja e shumave të majme të parave dhe bizhuterive me vlerë, për të cilat u arrestua sanitarja dhe djali i kësaj të fundit.

Gazetarja Klodiana Lala shkruan në profilin e saj në rrjetet sociale se grabitja është kryer në banesën e Alda Klosit, ish-shefja e kabinetit të ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj.

Aktualisht Klosi është punonjëse e Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. 

Banesa ndodhet në Rrugën e Kosovarëve, ndërsa mendohet se vjedhja në fjalë ka ndodhur në datën 15 dhjetor.

Tashmë pas hekurave ndodhen Rozeta Dobi dhe djali i saj, Havier Dobi.

Ditën e djeshme në banesës e Rozeta dhe Havier Dobit u sekuestruan para dhe sende me vlerë rreth 150 mijë euro ndërsa sot mbi 400 mijë euro.

Sanitarja ka mbi 5 denoncime për raste të mëparshme ku thuhet se ka vjedhur në banesat ku ka punuar më herët.