Vendosni fjalën kyçe....

Chelsea arrin marrëveshje me Fofanan


Chelsea ka arritur marrëveshje me futbollistin David Datro Fofana.

Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi anglez përmes një komunikate.

“Sulmuesi 20-vjeçar do t’i bashkohet Bluve më 1 janar 2023. Mezi presim ta mirëpresim Davidin në klub!”, thuhej në njoftim.

Fofana është 20 vjeçar dhe deri tani ka luajtur tek ekipi Molde.