Vendosni fjalën kyçe....

“Çudia” e radhës në Kupën e Botës, Maroku eliminon Spanjën dhe shkon vetë në çerekfinale


Pas një ndeshjeje pa gola, sfida Marok-Spanjë ka kaluar në penallti. Këtu marokenët kanë arritur të eliminojnë spanjollët në fazën 1/16 dhe duke fituar kështu “biletën” për në çerekfinale. Një befasi e radhës e këtij Botërori, ku skuadra të forta si Spanja, e Gjermania kanë dështuar.

Maroku fitoi 3-0, me iberikët që nuk shënuan asnjë penallti.