Vendosni fjalën kyçe....

I dënuar me 25 vite burg në Itali për trafik droge, arrestohet 55-vjeçari në Durrës


Policia në Durrës ka arrestuar një 55-vjeçar i cili rezultonte i kërkuar nga Interpol. Edmond Kanakçiu rezulton i dënuar me 25 vjet burg në Itali me akuzat për trafik droge.

Ai pritet të ekstradohet drejt vendit fqinj ku do të kryejë dënimin.

Njoftimi i Policisë

Finalizohet nga DVP Durrës dhe Interpol Tirana, operacioni policor i koduar “Koordinatat”.

I dënuar në Itali, me 25 vjet e 8 muaj burgim për trafikim të lëndëve narkotike, kapet në Durrës dhe vihet në pranga, me qëllim ekstradimin, 55-vjeçari i kërkuar ndërkombëtarisht.

Në vijim të punës për kapjen e personave të kërkuar kombëtarisht dhe ndërkombëtarisht, shërbimet e Forcës së Posaçme Operacionale të DVP Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në kuadër të operacionit policor të koduar “Koordinatat”, bënë kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin, të shtetasit në kërkim ndërkombëtar:

-Edmond Kanakçiu (Kondakçiu), 55 vjeç, banues në lagjen nr., 13 Durrës, pasi autoritetet gjyqësore të Perugia-s, Itali, pas dhënies së vendimit për dënimin e 55-vjeçarit me 25 vjet e 8 muaj burgim, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, kanë lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar në ngarkim të tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.