Vendosni fjalën kyçe....

Liga e Kampionëve/ Chelsea dhe Juventus marrin fitoret e para në Ligën e Kampionëve, PSG ndalet nga Benfica


Chelsea ka arritur fitoren e parë në këtë edicion të Ligës së Kampionëve.

Ekipi londinez triumfoi lehtësisht në “Stamford Bridge” ndaj Milanit me rezultatin 3-0.

Grupit E i kryesohet nga Salzburgu me pesë pikë të grumbulluara që fitoi ndaj Dinamo Zagreb.

Edhe Juventusi arriti fitoren e parë në Ligën e Kampionëve ndaj Maccabi Haifa me rezultatin 3-1.

Në sfidat e tjera, Real Madrid fitoi me Shakhtar Donetsk ndërsa Man.City shkatërroi Copenhagen 5-0.

PSG-ja nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Benficës.

Rezultatet: