Vendosni fjalën kyçe....

Ushtria ukrainase rimerr dy vendbanime të tjera në Donetsk dhe Kharkiv


Ushtria e Ukrainës ka rimarrë nga forcat ruse dy vendbanime në rajonin Kherson dhe një në rajonet Donetsk dhe Kharkiv.

Në një njoftim nga autoritetet e Kievit thuhet se kontrolli i vendbanimeve Myrolyubivka dhe Arkhanhel’s’ke në rajonin Kherson u rimor nga forcat ushtarake të Ukrainës.

Theksohet se fshati Tors’ke në rajonin Donetsk dhe fshati Borova në rajonin Kharkiv u morën përsëri nga forcate Rusisë.

Ushtria e Ukrainës dje mori nën kontroll qytetin e rëndësishëm strategjik Lyman në rajonin Donetsk.