Vendosni fjalën kyçe....

Djokoviç fiton titullin e tretë të vitit 2022 (Video)


Tenisti serb Novak Djokoviç fitoi titullin e tij të parë që nga turnei i Wimbledon dhe të tretin për vitin 2022, pasi u përball me kroatin Marin Cilic në finalen e Tel Aviv Open të dielën.

Ai u bë lojtari i parë mashkull që fitoi tituj në fusha balte e bari këtë sezon.

35-vjeçari nuk humbi asnjë set gjatë gjithë javës në turneun ATP 250 në qytetin izraelit dhe feston titullin e 89-të të karrierës së tij.

Gjithashtu duke përmirësuar epërsinë e tij në 19-2 kundër ish-numrit tre të botës, Cilic, Djokoviç tani shkon në Astana Open javën e ardhshme duke kërkuar triumfin e tij të katërt të vitit.