Vendosni fjalën kyçe....

Liga e Kombeve-Danimarka mund Francën, Holanda fiton ndaj Belgjikës


Kanë përfunduar sfidat e sotme të luajtura për Ligën e Kombeve në ligat A, C dhe D.

Në ligën A, të grupit 1 Danimarka fitoi ndaj Francës me rezultatin 2-0.

Në sfidën tjetër të këtij grupi Kroacia fitoi 1-3 ndaj Austrisë.

Ndërkohë Holanda fitoi derbin e vendeve të ulëta përballë Beligjës me rezultatin 1-0.