Vendosni fjalën kyçe....

Bolonja mund Romën dhe blindon vendin e katërt


Bolonja ka arritur të mundë Romën mbrëmjen e sotme në sfidën e luajtur në Olimpico.

Miqtë mundën vendasin me rezultatin 1-3 me golat e El Azzouzi 14’, Zirkize 45’ dhe Saelemakers 65’.

Golin e vetëm për Romën e shënoi Azmoun 56’.

Me këtë fitore Bolonja forcon pozitat në vendin e katërt me 62 pikë me dy pikë më pak se Juventusi i vendit të tretë. Ndërsa Roma qëndron në vendin e pestë me 55 pikë.