Vendosni fjalën kyçe....

Berlusconi kërkon vota nga TikToku: Tregon barsoletën me Biden e Putin


Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi bëri debutimin e tij në TikTok me një apel për votuesit e tij të rinj përpara zgjedhjeve të ardhshme. Videoja e tij e parë në TikTok ishte një fjalim mirëseardhjeje që ka mbledhur miliona shikime.

Berlusconi në videon e tij të dytë bëri shaka me presidentin e SHBA Joe Biden, homologun e tij rus Vladimir Putin dhe Papa Françeskun.

Duke postuar barsoletën në TikTok, Berlusconi tha se ai, Biden, Putin, Papa Françesku dhe ndihmësi i tij i ri po fluturonin në një aeroplan.

Ndërsa avioni ishte gati të binte dhe të rrëzohej, fluturimi nuk kishte parashuta të mjaftueshme për të shpëtuar të gjithë pasagjerët dhe njerëzit në bord bënë përpjekje për të marrë

“Joe Biden kapi një fillimisht dhe thotë: “Kjo është për mua, sepse unë jam njeriu më i fuqishëm në Perëndim”. Vladimir Putin merr një tjetër dhe thotë: “Kjo është për mua sepse unë jam njeriu më i fuqishëm në lindje”. Berlusconi shkon përpara dhe thotë: “Kjo është për mua, sepse të gjithë e dinë që unë jam politikani më i zgjuar në botë”.

Papa Françesku u ofrua të qëndronte në aeroplan pasi ai ka jetuar një jetë të mirë dhe nuk kishte frikë të vdiste, tha ai me shaka. Megjithatë, ndihmësi i ri i Papës tha se ata të dy nuk duhet të kenë frikë pasi “politikani më i zgjuar në Evropë” kishte marrë gabimisht “çantën e shpinës”.

Pas përfundimit të barsoletës, politikani italian u bëri thirrje votuesve që të “përpiqen të vendosin një parashutë në Itali” gjatë zgjedhjeve të parakohshme në shtator.