Vendosni fjalën kyçe....

Ndodh mrekullia, avioni fluturon për 14 orë nga Dubai në Australi me vrimën e madhe në trup


Një avion i Fly Emirates fluturoi me një vrimë në anën e tij për gati 14 orë përpara se të ulej në Brisbane të Australisë.

Airbus A380 u ngrit nga qendra kryesore e Emirateve në Dubai më 1 korrik dhe u ul gjatë natës, por pilotët raportuan një zbulim befasues kur arritën atje.

Pasagjerët raportuan se kishin dëgjuar një zhurmë të fortë ndërsa fluturonin përtej oqeanit rrugës për në Australi.

Por linja ajrore vendosi të vazhdonte gjithsesi edhe për 13.5 orë të tjera dhe kontaktoi kontrollin e trafikut ajror në aeroportin e Brisbane pak para uljes për të raportuar se dyshonin se kishin pasur një problem me një gomë në ngritje.

Kur ata u ulën pas 13.5 orësh në ajër, punonjësit e shpëtimit u tronditën kur gjetën një vrimë të madhe në anën e pjesës së trupit në avionin e majtë të avionit.

Inspektorët e avionit zbuluan gjithashtu një bulon të shkëputur në pjesën e hundës, por ende nuk dihet nëse dy incidentet kanë lidhje.

Avioni u ul në mënyrë të sigurt dhe nuk raportohet se pasagjerët janë lënduar.