Vendosni fjalën kyçe....

Edhe pse 45 vjeç, kampioni i MMA-së arrin fitoren fantastike (Video)


Kundërshtari i kampionit të fortë të linjave të sheshta në meçin e fundit MMA (VIDEO)

Mariusz Pudzianowski i Polonisë, i konsideruar nga shumë njerëz si ndër konkurrentët më të fortë në histori, mahniti kundërshtarin e tij ish-kampion bote Michal Materla me një nokaut dërrmues në raundin e parë në KSW 70 në Lodz, Poloni të shtunën mbrëma.

Pudzianowski, 45-vjeçari, fitues i shumëfishtë i titullit të Njeriut më të Fortë në Botë, kaloi në artet marciale të përziera në vitin 2009 pas një prej karrierave më të suksesshme profesioniste në sport dhe shënoi ndoshta fitoren më të madhe të tij.

Ishte fitorja e pestë radhazi me nokaut për Pudzianoëski, dhe hera e parë në karrierën e tij me 25 ndeshje, në të cilën ai ka fituar pesë ndeshje radhazi.