Vendosni fjalën kyçe....

Liverpuli i rrëmben Çelsit trofeun në finalen dramatike me 21 penallti


Liverpuli ka mundur Çelsin duke i rrmëbyer këtij të fundit Kupën e Ligës në një finale dramatike.

Pas rezultati i kohës së rregullt dhe koha shtesë përfundoi 0-0 u desh gjuajtja e 11-metërshave për të përcaktuar fituesin.

Plot 21 të tilla u gjuajtën me Liverpulin që gaboi një gjuajtje më pak se londinezët duke marrë trofeun e parë sezonal.