Vendosni fjalën kyçe....

Atl.Madrid dhe Man.United ndahen në paqe, edhe Ajaksi barazon me Benfikën


Atletiko Madrid dhe Man.United nuk kanë shkuar përtej barazimit në një sfidë që ka mbarur me rezultatin 1-1 në Ligën e Kampionëve për fazën 1/8.

Joao Felix shënoi për madrilenët në pjesën e parë ndërsa miqtë e Man.United barazoi në pjesën e dytë me Elanga.

Edhe sfida tjetër përfundoi në barazim mes Benfikës dhe Ajaksit.

Ajaksi e përfundoi pjesën e parë në avantazh të dyja golave me anë të Tadic dhe Haller por nuk mundi të mbante rezultatin deri në fund.

Heller shleu gabimin e tij që bëri në minutën e 26‘ pasi shënoi në portën e tij ku barazoi rezultatin përkohësisht.

Yaremchuk barazoi shifrat për Benfikën në pjesën e dytë ndërsa skuadrat do vendosin në sfidat e kthimit kalimin në fazën tjetër.