Vendosni fjalën kyçe....

Ariu i futet brenda banesës, burri në Florida përleshet me kafshën (Video)


 

Një banor i Floridës, Walter Hickox, ka marrë lëvdata në rrjetet sociale pasi u shfaq në një video duke luftuar me një ari që u përpoq të hyjë në shtëpinë e tij. Ky shënoi sulmin e dytë prej arinjve brenda javës në shtet, thanë zyrtarët.

Pamjet, të kapura nga një kamerë tregojnë ariun duke hyrë në verandën e Hickox në plazhin Daytona javën e kaluar.

Hickox përgjigjet duke e shtyrë ariun në mënyrë të përsëritur derisa arriti ta largojë. Ai gjithashtu mund të shihet duke larguar një nga qentë e tij nga kafsha e egër. Vetë burri pësoi lëndime të lehta nga përleshja.

Hickox tani thotë se ai do instalojë një derë të re dhe do të mbajë një spërkatës afër në rast të një sulmi të mundshëm.

Ariu në video që sulmon burrin nuk është kapur ende thanë autoritetet për mediat lokale. Arinjtë zënë afërsisht 49% të Floridës, sipas zyrtarëve të kafshëve të egra.