Vendosni fjalën kyçe....

Najada Çomo tregon pse la mandatin e deputetit


Shefja e Infektivit në QSUT, Najada Çomo e cila u zgjodh edhe deputete më 25 prill 2021 por që nuk e pranoi mandatin komentoi në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” në News 24 se pse mori këtë vendim.

Çomo tha se ishin shtimi i rasteve me Covid që çoi në marrjen e vendimit për lënien e mandatit.

Mua mu propozua që të isha kandidate për deputete nga kryeministri. Ishte nder i madh dhe e pranova këtë kërkesë për të çuar zërin tonë në Kuvendin e Shqipërisë. Shkuarja në parlament përkoi me shtimin e numri t të rasteve dhe e quajta jo normale për të ikur nga lufta e për të shkuar në një vend tjetër. U gjet një zgjidhje kompromisi që unë të vazhdoja punën në spital”-deklaroi Çomo.