Vendosni fjalën kyçe....

Milan fiton ndaj Romës ndjek hap pas hapi Interin


Milani  e ka nisur me fitore vitin e ri në një përballje me Romën.

Kuq e zinjtë kanë fituar 3-1 përballë romakëve.

Siparin e golave e nisi Girud nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë.

Më pas golin e dytë e shënoi Messias 9 minuta më vonë.

Në minutën e 40’ Abraham shkurtoi diferencën e golave.

Në pjesën e dytë ishte Leao që shënoi golin e tretë ndërsa Ibrahimoviç dështoi të shënonte nga penalltia në minutat e fundit të shtesës.

Ndërsa Roma në pjesën e dytë u ndëshkua 2 herë me kartona të kuq. Nga loja u larguan Karsdrop dhe Mancini.