Vendosni fjalën kyçe....

Qëlloi në drejtim të të birit, arrestohet babai në Kurbin


Një ngjarje kriminale në familje është parandaluar në Kurbin.

Shtetasi me iniciale P.G qëlloi në drejtim të djalit të tij L.G pa i shkaktuar dëme.

Policia ka ndaluar autorin e dyshuar të ngjarjes në fshatin Ferr-Shkopet të Kurbinit pas marrjes së njoftimit dhe ndjekjes së tij për disa orë.

Shërbimet e Policisë, pas marrjes së njoftimit së në fshatin Ferr-Shkopet, Kurbin, kishte një konflikt në familje dhe se babai kishte qëlluar me armë në drejtim të djalit, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë.

Falë veprimeve shpejta hetimore, pas disa orësh ndjekjeje u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorit të dyshuar, shtetasit P. G., banues në Ferr-Shkopet, Kurbin, duke parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit.

Ky shtetas, pas një konflikti të çastit, ka qëlluar me një armë zjarri në drejtim të djalit të tij, shtetasit L. G., banues në Ferr-Shkopet, Kurbin, pa i shkaktuar lëndime.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme”-njofton policia.