Vendosni fjalën kyçe....

Vendosi të bëjë një fëmijë pa partner, Jessie J pëson abort: Jam në shok por e di që jam e fortë


Këngëtarja britanike Jessie J ka zbuluar përmes një postimi në rrjetet sociale se kishte pësuar një abort.

Ajo tregon se kishte vendosur të bëhej nënë pavarësisht se nuk ka një partner: “Vendosa të kem një fëmijë vetëm. Sepse është gjithçka që kam dashur ndonjëherë dhe jeta është e shkurtër. Të mbetesha shtatzënë ishte një mrekulli në vetvete dhe një përvojë që nuk do ta harroj kurrë dhe e di që do ta kem sërish.”

Mirëpo për fat të keq shtatzënia e saj nuk zgjati: “Unë jam ende në shok, trishtimi është i jashtëzakonshëm. Por e di që jam i fortë dhe e di se do të jem mirë.”

Këngëtarja u tregoi fansave se kishte shkuar për të kryer skanimin e tretë të mërkurën, por mjekët i thanë se nuk kishte më rrahje zemre.

Ajo do të performonte në një koncert në Los Anxhelos atë natë dhe tha se gjithsesi kishte në plan të vazhdonte me shfaqjen “sepse e di që këndimi sonte do të më ndihmojë”.

Këngëtarja shtoi një citim nga poetja Şeyda Noir: “Ndonjëherë dashuria nuk do të jetë e mjaftueshme për ta bërë atë të funksionojë, dhe kjo është në rregull. Kjo nuk do të thotë se ju keni dështuar.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie J (@jessiej)