Vendosni fjalën kyçe....

Plagosja e dyfishtë në Trianë, policia: Autor i dyshuar një 31 vjeçar (Emri)


Policia ka dhënë informacione të mëtejshme lidhur mr ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme ku u plagosën dy persona me armë zjarri në rrugën “Todi Shkurtri”.

Policia bën me dije se ka identifikuar autorin që dyshohet se shtiu ndaj dy të rinjve.

Bëhet fjalë për 31-vjeçarin Aldo Gjini, për të cilin uniformat blu janë vënë në ndjekje për kapjen e tij.

Në vijim të informacionit paraprak të dhënë në lidhje me ngjarjen e ndodhur në rrugën “Todi Shkurti” ku mbetën të plagosur shtetasit A. Gj dhe J. M., ju bëjmë me dije se:

Fale veprimeve të shpejta dhe profesionale dhe si rezultat i hetimeve paraprake të  kryera në vendngjarje dyshohet se autor i ngjarjes është  shtetasi A. I(Gj)., 31 vjeç. Vijon puna intensive për kapjen e tij”-njofton policia.