Vendosni fjalën kyçe....

Pas arrestimit të Fatos Tushes, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri


Kryeministri Edi Rama ka thirrur sot në një takim në Kryeministri të gjithë kryebashkiakët. Takimi do të nisë në orën 12:00.

Kjo vjen vetëm pak ditë pas arrestimit dhe shkarkimit nga detyra të kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe, i cili akuzohet se ka abuzuar me tenderat publikë.

Gjykata vendosi dje që ish-kryebashkiaku i Lushnjës dhe gjashtë të arrestuar të tjerë të qëndrojnë në burg deri në përfundim të hetimeve.