Vendosni fjalën kyçe....

Spanja çlirohet ndaj Sllovakisë, Suedia fiton në minutën e fundit


Kanë përfunduar të gjitha sfidat për fazën e grupeve të grupin E.

Spanja ka fituar me “manita” ndaj Sllovakisë. Golat për “furinë e kuqe” u shënuan nga autogolat e Dubravkas (30’), Kuckas (71), golat e Laportes (45+3), Sarabias (56’) dhe Torresit (67’).

Me 3 pikët e marra Spanja renditet e dyta në këtë grup.

Në sfidën tjetër Suedia ka fituar ndaj Polonisë me rezultatin 3-2.

Golat për skandinavët u shënuan nga dopieta Forsberg (2’,59’) dhe Claesson në minutën shtesë të pjesës së dytë.

Për Poloninë shënoi i përhershmi Lewandowski dopietë në minutën e 61’ dhe 84’.

Ndërsa Sllovakia u rendit e treta, Polonia largohet këtu nga Evropiani 2020.