Vendosni fjalën kyçe....

Zëri i Amerikës jep lajmin e kobshëm: Presidentit Biden i ngordhi qeni


Zëri i Amerikës i ka bërë jehonë duke i kushtuar një artikull të veçantë një ngjarjeje aspak të zakonshme që ka ndodhur ditën e sotme në SHBA.

Qeni 13-vjeçar i presidentit amerikan Joe Biden, ka mbyllur sot sytë përgjithnjë.

Zëri i Amerikës jep hollësi mbi qenin e shefit të Shtëpisë së Bardhë duke treguar se ishte i racës ‘pastor gjerman’ dhe se quhej Champ.

Po kështu në artikull tregohet edhe historiku i mbërritjes së qenit në familjen e presidentit amerikan Biden në vitin 2008, asokohe zv.presidenti i SHBA-së.

Artikulli mbyllet me hollësinë se tani presidenti Biden ka vetëm një qen të së njëjtës racë që quhet Major dhe se familja presidenciale do sjellë së shpejti në Shtëpinë e Bardhë edhe një mace.