Vendosni fjalën kyçe....

Spanja dhe Suedia ndahen në paqe pa gola


Spanja nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj Suedisë në ndeshjen e grupit E në Kampionatin Evropian.

“Furia e Kuqe” u mundua gjatë 90 minutave për ta gjetur golin e fitores, por nuk e arriti.

Suedia ishte rreshtuar në mbrojtje duke mos lejuar të pësonte gol sonte.

Ekipi i Luis Enriques dominoi në të gjitha aspektet, por nuk e gjeti golin.

Me këtë barazim, Spanja dhe Suedia marrin nga një pikë, kurse Sllovakia i prin grupit E pas xhiros së parë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *