Vendosni fjalën kyçe....

E humbur prej 11 vitesh, gruaja indiane jetonte me të dashurin 500 m nga familja e saj


Një 18-vjeçare indiane që u zhduk 11 vjet më parë është gjetur duke jetuar me të dashurin e saj në shtëpinë ngjitur me prindërit e saj.

Në versionin që një fëmijë e cila ‘ikën nga shtëpia’ por arrin vetëm deri në fund të rrugës, gruaja – e njohur si Sajitha – u zhvendos me 24-vjeçarin e atëhershme Alinchuvattil Rahman, vetëm 500 m nga shtëpia e saj familjare në Kerala.

Prindërit e Rahmanit, të cilët ndajnë shtëpinë me të, thuhet se nuk ishin në dijeni se ata gjithashtu po e ndanin atë me Sajitha. Ajo jetoi në një dhomë të vetme me të për tërë kohën, të cilën ai e mbante të mbyllur sa herë që njerëzit e tjerë ishin të pranishëm.

Sekreti i çiftit u zbulua pasi Rahman gjithashtu u zhduk, tre muaj më parë. Kur vëllai i tij i madh e dalloi, gjurma çoi në një shtëpi që ata po e merrnin me qira në një fshat tjetër.

Vëllai, Basheer, tha. ‘Ndonjëherë ai sillej si një person i çmendur mendërisht, bëhej i dhunshëm nëse dikush përpiqej të hynte në dhomën e tij. Ai madje merrte ushqimin e tij për të ngrënë. Gjatë ditës, ndërsa të gjithë ishin në punë, Rahman dhe Sajitha do të kishin shtëpinë për vete. ’

Për të gjithë romantikët dhe klaustrofobët atje, ka një fund të lumtur të historisë. Një gjykatë lokale u ka lejuar të dashuruarve të jetojnë së bashku – dhe të largohen nga shtëpia e tyre – pasi Sajitha tha se dëshironte të ishte me Rahman.