Vendosni fjalën kyçe....

Real Madridi konfirmon largimin e Zinedine Zidane: Tani është koha


Real Madridi ka konfirmuar largimin e Zinedine Zidane. Klubi tha se është “koha për të respektuar” vendimin e një menaxheri që ka fituar Ligën e Kampionëve tre herë dhe La Liga dy herë me klubin.

Zidane është larguar pas një sezoni zhgënjyes për Real Madridin, i cili humbi me Atlético Madrid në një garë për titullin. Real Madrid gjithashtu pati një debutim zhgënjyes në Champions League, pasi nuk arritën të fitonin një trofe për herë të parë në 11 sezone.

“Tani është koha për të respektuar vendimin e tij dhe për t’i treguar vlerësimin tonë për profesionalizmin, përkushtimin dhe pasionin e tij në të gjitha këto vite, dhe për atë që figura e tij përfaqëson për Real Madrid.”- tha klubi në një deklaratë.

”Zidane është një nga më të mirët e Real Madrid dhe legjenda e tij shkon përtej asaj që ai ka qenë si trajner dhe lojtar për klubin tonë. Ai e di që është në zemër të Real Madridit dhe se Real Madrid është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia e tij.”-vijon njoftimi.