Vendosni fjalën kyçe....

Si u përplas ‘Xubi’ i Yzberishtit, çasti kur 45-vjeçari që po ecte me shpejtësi të çmendur përplaset me motor (Video)


Janë shfaqur pamjet e aksidentit me motor ditën e djeshme në Tiranë që i kushtuan jetën 46-vjeçarit Fatmir Avdillari, i njohur si ‘Xub’i i Yzberishtit.

Avdillari shhet duke ecur me shpejtësi të lartë para se të përplasej me dy makina, duke humbur jetën. ‘Xubi’ është person me rekorde kriminale pasi është dënuar më herët për vrasje.

Avdillari dyshohej si kreu i një grupi që shpërndante drogën në Kombinat e Yzberisht.

Në vitet ‘97-’98, Avdillari është dënuar për vrasjen e biznesmenit italian Stefano Rossi, pasi ky i fundit kishte tërhequr 30 milionë lireta nga banka. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në 20 janar 1998.

Po kështu ai dhe vëllezërit e tij njihen për konfliktin me fisin Xhabafti nga lagjja Selitë.

*Video Credit: JOQ