Vendosni fjalën kyçe....

“Do ia jap Zahos”- Rama dhe gjenerali amerikan shkëmbejnë dhurata


Në nisje të stërvitjes “Defender Europe 21”, kryeministri Edi Rama së bashku me gjeneralin amerikan Tod D.Wolters kanë bërë një udhëtim me anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare.

“Nisja e stërvitjes “Defender Europe 21”. Në anijen ushtarake të Rojes Bregdetare shqiptare me gjeneralin amerikan T.D.Wolters, Komandanti Suprem i Aleancës së Atlantikut të Veriut, e me miq të tjerë.”– shkruan Rama ndërsa publikon një video nga udhëtimi.

Në fund, Rama i dhuroi gjeneralit Wolters një suvenir dhe një karikaturë, ndërsa ai i dha një medalje. Kryeministri shqiptar tha se do ia jepte djalit të tij, Zahos.