Vendosni fjalën kyçe....

Ambasadori i BE-së informon Brukselin mbi zgjedhjet në Shqipëri: Parlamenti i ri e qeveria do vijojnë reformat e integrimit


Ambasadori i BE-së në Tiranë ka thënë se parlamenti i ri dhe qeveria pritet që të vijojnë reformat e integrimit në BE me vendosmëri dhe në një dialog gjithëpërfshirës me opozitën.

Soreca e bëri njoftimin në faqen e tij në Twitter ku ka publikuar dhe një foto të takimit online me zyrtarë të BE-së.

Ai shkruan se biseda kishte të bënte me raportimin e rezultateve paraprake të zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri.