Vendosni fjalën kyçe....

Greqia nis vaksinimin dhe për personat mbi 30 vjeç


Greqia ka nisur zyrtarisht vaksinimin e personave të fashës 30 deri në 39 vjeç në një përpjekje për të rritur turizmin gjatë kësaj vere.

Më shumë se 60 mije shtetas grekë prenotuan online oraret e vaksinimit, pak orë pasi Kryeministri grek Kiriakos Mitsotakis bëri apel që edhe të rinjtë ta vaksinohen për të mbrojtur veten dhe të afërmit e tyre.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *