Vendosni fjalën kyçe....

“Në 25 prill qytetarët do marrin sfurqet”-Ambasadorja Kim kundër Metës: Këto kërcënime meritojnë dënim


Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar kundër Presidentit Ilir Meta i cili vetëm disa çaste më parë tha se shqiptarët do marrin sfurqet.

Ambasadorja Kim thotë se këto kërcënime meritojnë dënim dhe nxitësit e dhunës do mbajnë përgjegjësi për rezultatet e fjalëve dhe veprimeve të tyre.

Është e papranueshme për këdo që të kërcënojë se qytetarët do të marrin “sfurqet” në 25 Prill ose nëse nuk u pëlqen rezultati i zgjedhjeve. Këto kërcënime meritojnë dënim. Ata që nxisin dhunë do të mbajnë përgjegjësi për rezultatet e fjalëve dhe veprimeve të tyre. Stop”-shkruan Kim