Vendosni fjalën kyçe....

Prokuroria kërkon arrest me burg për dy kontrollorët, arrest shtëpie për Ndrecën


Prokuroria e Tiranës ka dërgon në gjykatë kërkesën për masën e sigurisë për tre kontrollorët e aeroportit të Rinasit. 

Organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë ‘Arrest në shtëpi’ për Flora Ndreca, me detyrë përgjegjëse turni.

Ndërsa për Muhin Mezinin dhe Armando Fezkan, Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë ‘Arrest në burg’

Arrestimi i tre kontrollorëve u bë pasi punonjësit e Albcontrol pezulluan punën në aeroportin e Rinasit.