Vendosni fjalën kyçe....

Digjet banesa në Vlorë, humb jetën 50-vjeçarja


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Vlorë ku një shtetase 50-vjeç ka ndërruar jetë pas një zjarri të rënë në banesën e saj.

50-vjeçara me aftësi të kufizuara nuk ka mundur të dalë nga banesa dhe ka humbur jetën.

Më datë 23.03.2021, rreth orës 17:45, në lagjen “Lef Sallata”, Vlorë, ka rënë zjarr në një banesë ku jetonte shtetasja E. Gj., rreth 50 vjeçe, invalide, e cila nuk ka mundur të dalë nga banesa dhe për pasojë ka ndërruar jetë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit”-njofton policia.