Vendosni fjalën kyçe....

Inter fiton derbin e Madoninës


Interi ka fituar derbin e Madoninës kundër Milanit në San Siro.

Zikaltërit fituan me rezultatin e pastër 0-3 ndaj kuq e zinjve duke konsoliduar kështu pozitat në vendin e parë.

Dy gola të Lautaro Martinez dhe një i Lukakut i dhanë fitoren Interit.

Me këtë humbje Interi shkëputet 4 pikë nga vendi i dytë që mbahet nga Milani.