Vendosni fjalën kyçe....

Bayern befasohet nga skuadra e fundit e tabelës në fushën e mbuluar nga bora


Bayern Munich nuk ka arritur më shumë se një barazim 3:3 ndaj Arminia Bielefeld në ndeshjen e fundit të javës së 21-të në Bundesligë.

Vlap dhe Pieper ia dhanë epërsinë e dyfishtë të mysafirëve, epërsi me të cilën u mbyll pjesa e parë.

Me t’u nisur pjesa e dytë, Lewandowski ngushtoi epërsinë, por Bielefeld u kundërpërgjigj pas një minuti.

Megjithatë, kampioni i botës për klube u rikthye duke e arritur një pikë falë golave të Corentin Tolisso dhe Alphonso Davies.

Me këtë barazim, Bayern Munich mbetet e para me 49 pikë, pesë më pak se Leipzig i vendit të dytë.

Në anën tjetër, Bielefeld mbetet në zonën e rrezikshme me 18 pikë të grumbulluara.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *