Vendosni fjalën kyçe....

Kukësi zhyt Skënderbeun në fund të tabelës, Kastrioti fiton përballë Bylisit


Kukësi ka arritur të marrë një fitore me poker golash ndaj Skënderbut ndërsa Kastrioti arriti një fitore për mbijetesë përballë Bylisit.

Në Korçë, verilindorët fituan përballë Skënderbeut 4-0. Limaj shënoi një dy golësh për Kukësit ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Ibrahimi dhe dos Santos.

Ndërsa në sfidën tjetër mes Kastriotit dhe Bylisit goli u shënuan nga Daci në pjesën e dytë të takimit

Skënderbeu me këtë humbje qëndron në fundin e tabelës me vetëm 12 pikë pas 17 sfidash të Superligës shqiptare. Kukësi me tri pikët e marra qëndron në vendin e katërt larg synimit për titullin kampion. Ndërsa Kastrioti me tre pikë i largohet zonës së fundit të tabelës.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *