Vendosni fjalën kyçe....

Djali në SHBA poston videon e së ëmës që mezi ecën pak ditë pas vaksinës Covid të Pfizer, pamjet bëhen virale


Pasi një video e gjendjes së nënës së tij u bë virale, djali i një gruaje që u shtrua në spital pasi bëri vaksinën kundër Covid të Pfizer, tha për RT se, edhe pse ai nuk ishte një person kundër vaksinave, ai kishte dyshime serioze në lidhje me sigurinë e saj.

Brant Griner lëshoi ​​një apel në Facebook javën e kaluar, pasi nëna e tij filloi të përjetonte efekte serioze mjekësore disa ditë pas marrjes së vaksinës.

Në një postim tashmë viral, Griner ndau një video të nënës së tij duke u dridhur në mënyrë të pakontrollueshme ndërsa ajo u përpoq të ecte, duke përdorur muret pranë dhe një derë për të mbajtur veten, ndërsa shkonte përpara.

“Mami po bëhet edhe më keq sot dhe unë ende nuk kam ndonjë përgjigje nga mjekët se si ta rregulloj këtë. Ju lutemi lutuni për të. Unë nuk mund të qëndroj duke e parë nënën time në këtë mënyrë. Kjo më bën të qaj. Duke e ditur se nuk mund të bëj asgjë për ta ndihmuar. Ju lutemi mos e bëni vaksinën Covid 19.” – shkroi ai.

Mesazhi dhe videoja shoqëruese janë shpërndarë gati 160,000 herë dhe kanë grumbulluar më shumë se 35,000 komente.

Disa persona vunë në dyshim vërtetësinë e historisë së Griner, por ai i tha RT në një intervistë se nuk kishte asgjë të pavërtetë për atë që i kishte ndodhur nënës së tij.

Ai theksoi se ajo kishte qenë e gatshme për të bërë vaksinën, sepse kishte dashur të bënte gjithçka që të mund të zvogëlonte mundësinë e përhapjes së virusit te prindërit e saj të moshuar. Griner nuk pranoi të tregonte në cilin spital nëna e tij mori vaksinën, duke shpjeguar se ai nuk donte që struktura të bëhej shënjestër e një fushate sulmi në internet.

“Unë nuk jam në asnjë mënyrë apo formë një person anti-vaksinë. Nëna ime ishte e shëndetshme para se të bënte vaksinën.” – tha ai.

Griner e përshkroi nënën e tij si një 45-vjeçare ‘shumë të shëndetshme’, e cila kurrë më parë nuk kishte vuajtur nga ndonjë lloj sëmundje serioze ose gjendje shëndetësore.

Sipas banorit të Luizianës, SHBA, ajo u zgjua me një dhimbje koke një ditë pasi bëri vaksinën. Disa ditë më vonë, ajo filloi të vuante nga ‘lëvizje’ në këmbën e saj të majtë. Ditën e katërt, ajo nuk kishte ‘kontroll’ mbi këmbët e saj dhe u dërgua me urgjencë në dhomën e urgjencës.