Vendosni fjalën kyçe....

33 viktima dhe 946 raste të reja lidhur me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut


Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 2 564 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 946 kanë rezultuar pozitivë.

Kryeson Shkupi me 426 raste e ndjekur nga Kumanova me 36 raste.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 33 pacientë, ndërsa janë shëruar edhe 789 persona.