Vendosni fjalën kyçe....

15 viktima dhe 1035 raste të reja lidhur me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut


Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar buletinin me të dhënat e përditësuara të pandemisë në 24 orët e fundit.

Në 24 orët e fundit janë kryer 3 143 teste të dyshuara për CoViD-19 dhe prej tyre 1 035 kanë rezultuar pozitivë, ose 33 për qind.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 15 pacientë, ndërsa janë shëruar 998 persona.