Kumbulla ndal serinë e fitoreve të Milanit

Roma ka ndalur serinë e fitoreve të Milanit në Itali. DItën e sotme ekipet janë ndarë në një fitore 3-3.

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare Marash Kumbulla ka arritur të shënojë golin e barazimit për Romën në fundin e sfidës duke u ndalur hovin kuq e zinjve.

Sfida u hap që në minutën e 2 me Zlatan Ibrahimovic ndërsa romakët barazuar në minutën e 14 me Dzeko.

Me fillimin e pjesës së dytë Saelemaekers shënoi golin e revanshit. Roma barazoi me Veretout nga pika e bardhe e penalltisë. Po me penallti Milani mori sërish avantazhin me Ibrahimovic në minutën e 79’. Ndërsa në minutën e 84’ Kumbulla shënoi golin e barazimt në minutën e 84’.

Pavarësisht barazimit Milani mban vendin e parë me 13 pikë dy pikë më shume se Napoli.