Vendosni fjalën kyçe....

Humbin jetën pesë pacientë në vend, 203 raste të reja me Covid-19


Pesë persona kanë humbur jetën në vend në 24 orët e fundit lidhur me pandeminë Covid-19.

Siç njofton Ministria e Shëndetësisë, viktimat janë një 59 vjeçare nga Elbasani, një 79 vjeçare nga Vlora, një 87 vjeçare nga Tirana dhe dy qytetarë nga Durrësi: 66 dhe 85 vjeç.

Për sa u përket rasteve të reja, nga 1351 testime janë zbuluar 203 të prekur nga koronavirusi i ri.

Në dy spitalet, të Infektiv e Shefqet Ndroqi janë shtruar 239 pacientë me 15 në terapi intensive nga të cilët 6 janë të intubuar.